sobota, 31 lipca 2010

Stan Zagrożenia!

Z przykrością informuję że według moich danych w dniu dzisiejszym mój blog zosał zaatakowany złośliwym  oprogramowaniem. Zresztą osoby które dotychczas mogły wejść na znany nam wszystkim adres bloga zostały o tym poinformowane komunikatem:
Ostrzeżenie: Odwiedzenie tej witryny może spowodować uszkodzenie komputera.
Witryna pod adresem big-moose.blogspot.com zawiera elementy pochodzące z witrynybin.clearspring.com prawdopodobnie zawierającej złośliwe oprogramowanie, które może zaszkodzić komputerowi lub w inny sposób działać bez zgody użytkownika. Samo odwiedzenie witryny zawierającej złośliwe oprogramowanie może spowodować zainfekowanie komputera.
Więcej informacji na temat problemów występujących we wskazanych elementach znajduje się na stronie Strona diagnostyczna Safe Browsing dla domeny bin.clearspring.com.
Więcej informacji na temat ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem w internecie.

Wymieniona w komunikacie strona internetowa z której pochodzą elementy posiadające złośliwe oprogramowanie nie jest mi znana. Na pewno takiego oprogramowania na swoim blogu nie umieszczałem. Jedynymi materiałami umieszczanymi na blogu jest słowo pisane zamieszczane wg formularza bloggera. Ze względu na zaistniałą sytuację podjąłem działania wg mojej wiedzy i informacji znalezionych w Internecie mające na celu naprawienie obecnej sytuacji. Próbując iść za mglistymi poradami serwisów Google mam nadzieje że dojdę do szczęśliwego zakończenia tej tragicznej sytuacji. Jeśli ktoś z czytelników mimo ostrzeżeń „Google” zajrzał na ten blog a jest w stanie udzielić pomocy merytorycznej pomocy rzecz jasna będę wdzięczny.